Usługi „przy okazji” dla małej firmy
Usługi „przy okazji” dla małej firmy

Dla małego przedsiębiorstwa bardzo ważne jest, by wszystkie jego inwestycje dokładnie realizowały jego potrzeby i kosztowały dokładnie tyle, ile to konieczne. Każde przepłacenie jest gigantycznym problemem, a najlepszą opcją zazwyczaj jest otrzymywanie za darmo usług, które normalnie posiadają jakiś ograniczony koszt, ale dla świadczącej je firmy nie są wielkim kłopotem, jeśli tylko już świadczy podmiotowi inną usługę. Brzmi skomplikowanie, ale w praktyce jest to bardzo proste. Zobaczymy to na kilku przykładach.

 

Projekt do produktu (prostą reklamę może za darmo zaprojektować nam jej wykonawca)

Najczęstszym bonusem, na który może liczyć mała firma, jest wykonanie za darmo projektu produktu, który został zamówiony. Jeśli wielka firma rozpoczyna kampanie reklamową, ma ona założoną identyfikację wizualną, posiada plan dotarcia do określonych osób i potrzebuje jedynie środków, dzięki którym do nich dotrze. Mniejsza firma jest pod tym względem zdecydowanie mniej wymagająca, ponieważ jej celem jest uzyskanie dostępu do rynku. Tak po prostu, czyli poinformowanie ludzi w najbliższej okolicy czy ludzi zainteresowanych tematem, że taka a taka firma w ogóle istnieje. Agencja reklamowa może tutaj zaproponować sposób przeprowadzenia takiej kampanii i zrobi to jedynie po kosztach gotowych produktów, to jest bilboardów, ulotek reklamowych czy toreb reklamowych. Skorzystają po prostu z gotowego wzorca i będzie to w pełni wystarczające.

 

Usługi powiązane (strona internetowa to treść, adres i serwery)

Kwestia usług powiązanych pojawia się bardzo często w różnych dziedzinach i zaoferować można by tu wiele przykładów, ale skupmy się na najczęstszym internetowym przejawie tego fenomenu. Jeśli potrzebujemy strony internetowej, dzięki której nasi przyszli klienci będą mogli nas znaleźć, będziemy potrzebowali też infrastruktury, bo zapisanie strony internetowej na dysku firmowego komputera nie za bardzo się sprawdza. W takiej sytuacji wystarczy po prostu poszukać usługi rezerwacji domeny, czyli adresu internetowego, pod którym będzie egzystować strona firmowa. Można być pewnym, że za darmo dostanie się hosting przynajmniej na jakiś czas, a do tego firmie zostaną udostępnione banalnie proste narzędzia do tworzenia nieskomplikowanych stron internetowych.

Podobne

Czy ludzie zwracają uwagę na trendy mody?

Czy ludzie zwracają uwagę na trendy mody?

Jak wiadomo ludzie często chodzą po sklepach, kupują odzież. Czasem patrząc na nich z boku zastanawi...
Wybierz profesjonalną agencje marketingową

Wybierz profesjonalną agencje marketingową

Z promocjami mamy niezwykle często do czynienia w telewizji. Formułowaniem ich frapuje się agencja m...
Atrakcje turystyczne w Ciechocinku

Atrakcje turystyczne w Ciechocinku

Ciechocinek jest miastem, które leży na terenie Niziny Ciechocińskiej. Jest on jednym z słynn...